איתור נזילות בשיטות מתקדמות

0
1510
איתור נזילות בשיטות מתקדמות

בעבר כאשר היו צריכים לבצע איתור נזילות ולגלות בדיוק מאיפה מגיעה הנזילה שעוללה לנו הרבה בעיות בקיר, היו צריכים לעשות הרבה יותר בלאגן ומהפכה בבית על מנת למצוא אותה. מכיוון שלא היו מכשירים מתקדמים בשנים קודמות, אז על מנת לאתר את הנזילה היו צריכים לנקוט באמצעים קיצוניים יותר בבדיקה. למעשה לא היה מכשיר שיסייע להם בגילוי הנזילה ולכן היו "עובדים על עיוור", כלומר היו משערים שהנקודה הזאת בקיר היא המיקום למקור הנזילה ופשוט מתחילים לקדוח מבלי להיות בטוחים שאכן זה המקום. רק לאחר הקידוח היו מגלים בוודאות, אך לא בכל המקרים.

איתור נזילות מהפכני – מבלי לשבור קירות

בשנים האחרונות היתה מהפכה בתחום של איתור נזילת מים בקיר, הומצאו כל מיני כלים ומכשירים טכנולוגיים שמאתרים נזילה במספר שניות ללא הצורך בשבירת קירות לחינם. מכשירים כמו מצלמה תרמית נכנסו במהרה לשוק ופרצו דרך בתחום. המצלמה עובדת בצורה כזאת שהיא מצליחה להראות ע"י תצלומים ושימוש בצבעים את המיקום המדוייק של הנזילה. רטיבות בקיר באה לידי ביטוי בטמפרטורה של הקיר, מה שמתבטא במצלמה בצבע מסויים שמשקף את התשובה. איתור נזילות במצלמה טרמית מדוייק כמעט ב- 100%, ברגע שהיא מסמנת לנו את מיקום הנזילה אנחנו יכולים לגשת במדוייק ולקדוח חור קטן בקיר בדיוק היכן שצריך ובהמשך לטפל בה.

החשיבות במהירות ובדיוק

מעבר לעובדה הברורה שמצלמה תרמית מסייעת לבצע את העבודה בצורה מדוייקת ולא לגרום להרס ובלאגן מיותר בבית, היא מגלה את הנזילה במהירות ובכך עוזרת לנו לגשת לטפל בה מיד. הזנחה של נזילה עלולה לגרום לסיכון ביציבות הקירות או התקרה בבית. המים המחלחלים לקירות הופכים אותם לספוגיים ופוגעים ביסודות שלהם וביציבותם בבית. ככל שנמהר ונגלה את הנזילה, כך נוכל לטפל בה במהירות ולשמר את הקיר.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here