ביטול הסכם שנערך בעבר בין צדדים

0
53
משרד עורכי דין מקרקעין
קרדיט - Canva

ביטול הסכם ממון הוא הליך משפטי הכולל ביטול הסכם שנערך בעבר בין צדדים, בדרך כלל בני זוג, לגבי ניהול וחלוקת נכסיהם וכספם. סוג זה של הסכם, הנערך לרוב לפני או במהלך נישואין, מתאר כיצד יחולקו הנכסים במקרה של פרידה או גירושין. ביטול הסכם כזה הינו מורכב ודורש שיקול משפטי מדוקדק.

הסיבות לבקשת ביטול הסכם ממון עשויות להשתנות. אחת הסיבות הנפוצות היא שינוי משמעותי בנסיבות, כגון שינוי מהותי במצב הכלכלי של אחד הצדדים או של שני הצדדים, שלא היה צפוי בעת חתימת ההסכם. סיבה נוספת יכולה להיות גילוי עובדות שלא נחשפו או שהוצגו בהצגה כוזבת בעת כריתת ההסכם, כגון חובות או נכסים נסתרים.

תהליך ביטול הסכם ממון כרוך בדרך כלל בהליכים משפטיים שבהם הצד המבקש ביטול חייב לספק ראיות התומכות בתביעתו. בית המשפט בוחן גורמים כמו הגינות ההסכם המקורי, האם שני הצדדים התקשרו בהסכם מרצון ומתוך הבנה מלאה של השלכותיו, והאם הייתה כרוכה בהשפעה או כפייה בלתי ראויים.

תהליך שיתופי שמטרתו פתרון סכסוכים בתוך משפחות

גישור משפחתי הוא תהליך שיתופי שמטרתו פתרון סכסוכים בתוך משפחות באמצעות סיוע של מגשר צד שלישי ניטרלי. שיטה זו משמשת בדרך כלל לטיפול בסכסוכים הנובעים ממצבים כמו גירושין, משמורת ילדים, סכסוכי ירושה וחילוקי דעות משפחתיים אחרים. המטרה העיקרית של גישור משפחתי היא להקל על התקשורת והמשא ומתן בין הצדדים כדי להגיע להחלטה מקובלת הדדית מבלי להזדקק להתדיינות משפטית.

המגשר, שבדרך כלל מיומן ביישוב סכסוכים והבנת הדינמיקה המשפחתית, אינו מקבל החלטות עבור הצדדים. במקום זאת, הם מנחים את השיחה, עוזרים להבהיר סוגיות ומסייעים לצדדים בהבנת נקודות המבט זה של זה ובחקירת פתרונות אפשריים. הגישור מספק סביבה חסויה ובטוחה לבני משפחה לבטא את רגשותיהם ודאגותיהם בגלוי, דבר שאולי לא יתאפשר במסגרת יריבות יותר כמו אולם בית משפט.

גישור משפחתי מועיל במיוחד בשימור הקשרים המשפחתיים, שכן הוא מתמקד בשיתוף פעולה ובמציאת פתרון win-win לכל המעורבים. גישה זו חשובה במיוחד במקרים בהם יש צורך במערכות יחסים מתמשכות, כמו בין הורים שימשיכו להורות יחד עם ילדיהם לאחר פרידה או גירושין. לפרטים נוספים בטלפון: 053-3560036

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here