השקעה במט"ח

0
446
השקעה במט
קרדיט pixabay

היא מתבצעת בכל שעה משעות היממה, בעלת פונטציאל להכפיל את סכום הבסיס פי 200 ומוגנת יחסית בהשוואה להשקעות אחרות. כן, לא טעיתם, זו השקעה במט"ח.

מהי משמעותה של השקעה במט"ח ואילו יתרונות היא כוללת, במאמר הבא.

השקעה במטח – מהי?

השקעה במט"ח- מילת הקיצור לצמד המילים מטבעות חוץ, הינה השקעה בכספי חוץ כגון: רובל, דולר, פאונד, יואן, אירו ועוד. המט"ח הינו השוק הכלכלי הגדול ביותר בעולם הנאמד בטריליוני דולר ביום.

כיצד מתחילים להשקיע במט"ח?

בשלב הראשון, פתחו חשבון מט"ח

בשלב השני, בחרו זוג מטבעות חוץ בהם אתם מעוניינים להשקיע. כגון: שקל ודולר, דולר ואירו, יואן ודולר וכדומה.

לאחר מכן, חשבו על סדר גודל כמות  מטבעות החוץ אותן תרצו לרכוש.

השקעה במט"ח נעשית 24 שעות ביממה והמטבעות נחשבות באופן זמני הן ככסף והן כסחורה.

מט"ח- סוגי עסקאות

ישנם סוגי העסקאות שונים האפשריים בעת השקעה במט\"ח, כאשר הסוגים המרכזיים הם:

-עסקת ndf

-עסקת הפרשים

-עסקת חליפין

-עסקת spot

העסקה הבסיסית מתוך מגוון סוגי השקעות המט"ח האפשריות הינה עסקת הspot . עסקה זו כוללת מסחר בין מטבעות השונים אחד ממשנהו, המתבצע בטווח זמן של שני ימי עסקים, ללא ריבית.

עסקת חליפין משמעותה, עסקה הנעשית לאחר קביעה מראש של תאריך וסכום, ללא תלות בשערו של המטבע היציג בזמן העשייה. ההשקעה בעסקת חליפין מוגנת משינויים בלתי צפויים בשער היציג.

קיים קו דמיון בין עסקת חליפין לעסקת הפרשים. בעסקת הפרשים ישנה התחייבות מבעוד מועד, הכוללת גם חתימה אודות מסירת התשלום בעבור מטבע או נכס תחת תמורה של מטבע או נכס אחר.

דרכי ההשקעה האפשריים

-באמצעות פנייה לבנק

-להשקיע באופן עקיף באמצעות ניירות ערך

-על ידי פלטפורמה מסחרית

השקעה במט"ח-יתרונות

ההשקעה במט"ח מביאה עימה יתרונות חשובים:

-ביכולתו של סכום ההשקעה שלכם לעלות פי מתאיים מן הסכום הראשוני.

-השינויים בשערי מטבעות החוץ קטנים בהשוואה לשינויים המתרחשים בתחום המניות. שינויים קטנים אלו בשערי מטבעות החוץ, אף אינם מורגשים לפרקי זמן קצרים.

-כפי שנאמר לעיל, המסחר במטבעות חוץ מתבצע במשך 24 שעות ביממה, בכל יום מימי השבוע. לאור כך, האפשרויות לרווחים אינן מוגבלות.

-רבים מבינים כי השקעה במטבעות חוץ הינה השקעה כדאית. גופים כלכליים דרכם ניתן לסחור במטבעות חוץ מבינים כי ישנה תחרות משמעותית בתחום השקעות המט"ח, ולכן נאלצים לגבות עמלות בשיעור נמוך, מה שמושך רבים להשקיע ולסחור במטבעות חוץ שונים.

לסיכום, כל הסיבות להשקיע במטבעות חוץ נמצאות על השולחן. כל מה שנותר לכם לעשות הוא לפתוח חשבון השקעות הכולל את מטבעות החוץ בהן בחרתם להשקיע ולהאמין, כי להשקעה  במטבעות חוץ לא רק יתרונות רבים אלא גם פונטציאל טוב והכל תחת מחירי עמלות שלא יותירו אתכם עם חור בכיס.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here