אטרקציות בדרום

0
1015
אטרקציות בדרום

אזור הדרום הוא אחד מהאזורים החמימים ביותר בארץ. לכן ישנם שטחים גדולים ופתוחים באזור זה שהם מדבריים יותר, ללא צמחייה ומקורות מים. למרות זאת, מדובר על הנופים המרהיבים והיפים ביותר בארץ. אם החלטתם לשנות אווירה ולצאת לנפוש באזור הדרום, דעו כי מצפים לכם המון אטרקציות בדרום שהם חוויה של ממש ולא תוכלו ליהנות מהם במקומות אחרים בארץ:

טיולי גמלים במדבר

כשחושבים על הדרום, מיד חושבים על החיה הגדולה והמיוחדת שיש באזור זה – הלוא הוא הגמל. הגמלים, ובשמם הנוסף ספינות המדבר, הם חיות המותאמות לחיים באזורים צחיחים ומדבריים. מכיוון שהגמל בעל רגליים ארוכות וגבוהות במיוחד, הוא רחוק מהקרקע הלוהטת שיש בחודשי הקיץ החמים. גם הפרווה הדקיקה המכסה את גופו מגנה עליו מפני האקלים החמים.

לכן, זוהי החיה האידיאלית ביותר לטיולים ומסעות באזור הדרום. רכיבה על גמלים היא חוויה מיוחדת ומהנה ממש לכל המשפחה וגם לילדים, מכיוון שהגמלים הם חיות עדינות והם אוהבים במיוחד ללכת באיטיות במהלך המסע במדבר. מכיוון שמדובר בטיול באזור חמים, זכרו להצטייד לפני הטיול בבקבוקי מים וכובע שיגן עליכם מהשמש החמה.

אטרקציה לשעות הלילה

האזור המדברי בדרום אינו יפה ומיוחד רק בשעות היום, גם בשעות הלילה תוכלו לחוות את יתרונותיו של המדבר הפתוח מול עיניכם. מכיוון שאזור הנגב הוא האזור בו קיימים מכתשים גדולים שנוצרו על ידי הטבע, זוהי גם נקודת תצפית מדהימה אל עבר הכוכבים הפרושים בשמיים.

זוהי אטרקציה בדרום חווייתית ומהנה במיוחד עבור ילדים ומבוגרים, שהם לא ישכחו לעולם. באמצעות מדרכי תצפית הכוכבים תקבלו הסברים על כיפת השמיים מעליכם, תכירו את הכוכבים ואת המרחק העצום שלהם מכדור הארץ ובנוסף גם תוכלו ליהנות יחד עם כל המשפחה משהייה במדבר העצום והקסום בשעת הלילה, מדורה או ארוחת שטח בחיק הטבע וגם לינת לילה במדבר תחת הכוכבים.

קטיף עצמי

למרות שאזור הדרום הוא אזור עם אקלים חמים יחסית לאזורים אחרים בארץ, זהו גם האזור האידיאלי לגידולים שונים המותאמים למזג האוויר החם. בין הגידולים שניתן למצוא בדרום ישנם עגבניות רגילות או עגבניות שרי מתוקות, מלפפונים, ענבים, תותים ועוד מגוון ירקות ופירות נוספים.

במהלך הביקור בשטחי החקלאות או הפרדסים תוכלו לקבל הצצה אל שיטות הגידול השונות, הסברים על צורת הגדילה של כל יבול, איך יודעים שהגידולים מוכנים לאיסוף ומתי נערך הקטיף במהלך השנה. לאחר מכן אתם והילדים תקבלו סלסלות גדולות בהן תוכלו לאסוף בעצמכם גידולים, ולערוך קטיף עצמי וחוויתי.

טיולי ג'יפים מדבריים

המדבר הוא אזור גדול ומרווח במיוחד, לכן הדרך הטובה ביותר לעבור ולחקור אותו היא באמצעות טיול ג'יפים מודרך ואתגרי. מכיוון שאזור המדבר שופע בעמקים, רכסים ושטחים בהם רכב רגיל אינו יכול לעבור – ג'יפ שטח יכול לעבור את המכשולים האלו בקלות מפתיעה.

במהלך הסיור תוכלו להכיר את המקומות המיוחדים שיש באזור ההררי של הדרום, תכירו מושגים ומונחים הקשורים לארכיאולוגיה או בוטניקה באזור המדברי וגם תחשפו אל מקומות ואתרים היסטוריים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here